فروشگاه دامنه ، شماره سیم کارت ، شماره تلفن ثابت ، فایل فلش ، رام اندروید

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

اپل تازه ترین گوشی خود را به بازار عرضه کرده است. اگر بخواهیم از نظر قیمت گوشی های آیفون را با سایر اسمارت فون ها مقایسه کنیم قیمت این تلفن ها نسبت به سایر تلفن های موجود در بازار که امکانات مشابهی را ارائه می دهند بیشتر است. حال این پرسش مطرح می شود که آیا کاربران آیفون پول بیشتری نسبت به دیگران صرف می کنند؟

طی بررسی که در یک جامعه آماری 31 میلیونی از دارندگان آیفون و اندروید انجام شد پاسخ این سوال داده شد و به برخی از نکات جالب در مورد دیجیتال مارکتینگ و استراتژی بازاریابی رسیدند.

علت طرح این سوال چیست؟

کسی که این نسخه اصلی این مقاله را تهیه کرده قبل از پیوستن به بازاریابی آنلاین فروشنده تلفن همراه بود و این سوال برایش همیشه مطرح بود که چرا مردم نسبت به خرید آیفون راغب ترند. در صورتی که آیفون نسبت به همتای اندرویدی خود گرانتر است و هر دو عملکرد مشابهی دارند. زمانی که در حوزه تجارت الکترونیک وارد شد طی یک تحقیق میدانی فهمید که کاربران آیفون نسبت به کاربران دسکتاپ بیشتر است. اما یک داستان خیلی جالب: اینکه چطور یک هتل توانست قیمت ها را برای کسانی که کاربر آیفون بودند و به صورت آنلاین تمایل به رزرو اتاق داشتند، افزایش دهد و کاربران هیچ اعتراضی نسبت به افزایش قیمت نداشتند!

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

اولین باری که این فرضیه مطرح شد مردم کاربران مک و دسکتاپ را باهم مقایسه می کردند اما امروزه جریان کاملا برگشته است. از این بررسی نتایج شگفت انگیزی به دست آمد:

به طور متوسط کاربران اندروید 11.54 دلار برای هر تراکنش صرف می کنند این در حالی است که این مبلغ برای کاربران آیفون 32.94 دلار می باشد. به این معناست که کاربران آیفون در هنگام بازدید از یک سایت فروشگاهی تقریبا سه برابر بیشتر از کاربران آندروید صرف خواهند کرد.

اما چطور این جنجال را به یک بینش عملی تبدیل کنیم؟

این نتیجه گیری برای بازاریابان  دیجیتال چه معنایی دارد؟

به محض اینکه شما آمار سه برابری را می شنوید هدف گیری را بر اساس سیستم عامل کاربران انجام می دهید و این خیلی منطقی است و شما می توانید تفکیک کاربران بر اساس دیوایس را در AdWords و Facebook پیاده سازی کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
انتشار : 26 مهر، 1396       بازدید : 14484